Logo
Юнионпедия
Съобщение
Предлага се в Google Play
New! Свали Юнионпедия на вашия Android ™!
Инсталирай
По-бързо от браузъра!
 

Леко (провинция)

Index Леко (провинция)

Леко (Provincia di Lecco) е провинция в Италия, в региона Ломбардия.

89 отношения: Крандола Валсасина, Кремела, Кремено, Кастело ди Брианца, Касаго Брианца, Касина Валсасина, Карено (Италия), Казатеново, Казарго, Калко, Калолциокорте, Коста Мазнага, Кортенова, Колико, Коле Брианца, Прималуна, Премана, Пастуро, Парласко, Падерно д'Ада, Паньона, Пескате, Перледо, Оджоно, Ознаго, Олджате Молгора, Олджинате, Оливето Ларио, Абадия Лариана, Административно деление на Италия, Айруно, Аноне ди Брианца, Нибионо, Робиате, Роджено, Суельо, Суело, Санта Мария Ое, Сиртори, Сироне, Тачено, Торе де' Бузи, Чивате, Чернуско Ломбардоне, Чезана Брианца, Марньо, Малграте, Мандело дел Ларио, Мисаля, Мортероне, ..., Моджо, Молтено, Монтичело Брианца, Монте Маренцо, Монтевекия, Мерате, Италия, Имберсаго, Интробио, Булчаго, Бривио, Барцаго, Барцано, Барцио, Балабио, Бозизио Парини, Белано, Варена (Ломбардия), Валвароне, Валгрегентино, Валмадрера, Вигано, Вердерио, Веркураго, Вендроньо, Гарбаняте Монастеро, Гарлате, Галбиате, Дорио, Долцаго, Дервио, Ерве, Езино Ларио, Ело, Ла Валета Брианца, Лиерна, Ломаня, Ломбардия, Леко (град). Разширете индекс (39 Повече ▼) »

Крандола Валсасина

Кра̀ндола Валса̀сина (Crandola Valsassina, до 1962 г. и още днес на западноломбардски: Crandola, Крандола) е село и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Крандола Валсасина · Виж повече »

Кремела

Кремѐла (Cremella, на западноломбардски: Crimela, Кримела) е село и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Кремела · Виж повече »

Кремено

Кремѐно (Cremeno, на западноломбардски: Cremée, Кремее) е село и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Кремено · Виж повече »

Кастело ди Брианца

Кастѐло ди Бриа̀нца (Castello di Brianza, на западноломбардски: Castèl, Кастел) е община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Кастело ди Брианца · Виж повече »

Касаго Брианца

Каса̀го Бриа̀нца (Cassago Brianza, на западноломбардски: Casagh, Касаг) е малко градче и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Касаго Брианца · Виж повече »

Касина Валсасина

Касѝна Валса̀сина (Cassina Valsassina, на западноломбардски: Casìna, Касина) е село и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Касина Валсасина · Виж повече »

Карено (Италия)

Карѐно (Carenno, на западноломбардски: Carèn, Карен) е село и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Карено (Италия) · Виж повече »

Казатеново

Казатено̀во (Casatenovo, на западноломбардски: Casàa, Казаа) е град и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Казатеново · Виж повече »

Казарго

Каза̀рго (Casargo, на западноломбардски: Casarch, Казарк) е село и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Казарго · Виж повече »

Калко

Ка̀лко (Calco, на западноломбардски: Calch, Калк) е градче и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Калко · Виж повече »

Калолциокорте

Калолциоко̀рте (Calolziocorte, на западноломбардски: Calols, Калолс) е община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Калолциокорте · Виж повече »

Коста Мазнага

Ко̀ста Мазна̀га (Costa Masnaga, на западноломбардски: Masnàga, Мазнага) е малко градче и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Коста Мазнага · Виж повече »

Кортенова

Кортено̀ва (Cortenova, на западноломбардски: Cornöva, Корньова) е село и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Кортенова · Виж повече »

Колико

Ко̀лико (Colico, на местния диалект Колек) е град и община в Северна Италия.

New!!: Леко (провинция) и Колико · Виж повече »

Коле Брианца

Ко̀ле Бриа̀нца (Colle Brianza, на западноломбардски: Col, Кол) е община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Коле Брианца · Виж повече »

Прималуна

Прималу̀на (Primaluna, на западноломбардски: Premalüna, Премалюна) е село и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Прималуна · Виж повече »

Премана

Према̀на (Premana, на западноломбардски: Promane, Промане) е село и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Премана · Виж повече »

Пастуро

Пасту̀ро (Pasturo, на западноломбардски: Pastür, Пастюр) е село и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Пастуро · Виж повече »

Парласко

Парла̀но (Parlasco, на западноломбардски: Perlasch, Перласк) е село и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Парласко · Виж повече »

Падерно д'Ада

Падѐрно д'А̀да (Paderno d'Adda, на западноломбардски: Padernu, Падерну) е малко градче и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Падерно д'Ада · Виж повече »

Паньона

Паньо̀на (Pagnona, на западноломбардски: Pagnone, Паньоне) е село и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Паньона · Виж повече »

Пескате

Песка̀те (Pescate, на западноломбардски: Pescàa, Пескаа) е село и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Пескате · Виж повече »

Перледо

Перлѐдо (Perledo, на западноломбардски: Perlet, Перлет) е село и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Перледо · Виж повече »

Оджоно

Оджо̀но (Oggiono, на западноломбардски: Ugiòn, Уджон) е градче и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Оджоно · Виж повече »

Ознаго

Озна̀го (Osnago, на западноломбардски: Usnach, Узнак) е малко градче и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Ознаго · Виж повече »

Олджате Молгора

Олджа̀те Мо̀лгора (Olgiate Molgora, на западноломбардски: Ulgiàa, Улджаа) е градче и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Олджате Молгора · Виж повече »

Олджинате

Олджина̀те (Olginate, на западноломбардски: Ulginàa, Улджинаа) е градче и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Олджинате · Виж повече »

Оливето Ларио

Оливѐто Ла̀рио (Oliveto Lario, на западноломбардски: Ulivée, Уливее) е община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Оливето Ларио · Виж повече »

Абадия Лариана

Абадѝя Лариа̀на (Abbadia Lariana, до 1928 г. Абадиа сопра Ада, Abbadia sopra Adda, на западноломбардски: Badia, Бадия) е малко градче и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Абадия Лариана · Виж повече »

Административно деление на Италия

Административното деление на Италия съгласно член 114 от Конституцията на Италианската република се състои от общини, провинции, метрополни градове, региони и Държава.

New!!: Леко (провинция) и Административно деление на Италия · Виж повече »

Айруно

Айру̀но (Airuno, на западноломбардски: Irün, Ирюн) е малко градче и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Айруно · Виж повече »

Аноне ди Брианца

Ано̀не ди Бриа̀нца (Annone di Brianza, на западноломбардски: Anòn, Анон) е село и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Аноне ди Брианца · Виж повече »

Нибионо

Нибио̀но (Nibionno, на западноломбардски: Nibiònn, Нибион) е малко градче и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Нибионо · Виж повече »

Робиате

Робиа̀те (Robbiate, на западноломбардски: Robiàa, Робиаа) е градче и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Робиате · Виж повече »

Роджено

Ро̀джено (Rogeno, на западноломбардски: Rògen, Роджен) е малко градче и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Роджено · Виж повече »

Суельо

Суѐльо (Sueglio, на западноломбардски: Süei, Сюей) е село и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Суельо · Виж повече »

Суело

Суѐло (Suello, на западноломбардски: Süel, Сюел) е село и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Суело · Виж повече »

Санта Мария Ое

Санта Марѝя Оѐ (Santa Maria Hoè, на западноломбардски: Santa Maria Uè, Санта Мария Уе) е село и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Санта Мария Ое · Виж повече »

Сиртори

Сѝртори (Sirtori, на западноломбардски: Sìrtur, Сиртур) е малко градче и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Сиртори · Виж повече »

Сироне

Сиро̀не (Sirone, на западноломбардски: Sironn, Сирон) е село и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Сироне · Виж повече »

Тачено

Тачѐно (Taceno, на западноломбардски: Taséen, Тасеен) е село и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Тачено · Виж повече »

Торе де' Бузи

То̀ре де' Бу̀зи (Torre de' Busi, на западноломбардски: Tor de Büs, Тор де Бюз) е село и община в Северна Италия, провинция Бергамо, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Торе де' Бузи · Виж повече »

Чивате

Чива̀те (Civate, на западноломбардски: Civàa, Чиваа) е малко градче и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Чивате · Виж повече »

Чернуско Ломбардоне

Черну̀ско Ломбардо̀не (Cernusco Lombardone, на западноломбардски: Cernösch, Черньоск) е малко градче и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Чернуско Ломбардоне · Виж повече »

Чезана Брианца

Чеза̀на Бриа̀нца (Cesana Brianza, на западноломбардски: Cesana, Чезана) е село и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Чезана Брианца · Виж повече »

Марньо

Мар̀ньо (Margno, на западноломбардски: Margn, Марн) е село и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Марньо · Виж повече »

Малграте

Малгра̀те (Malgrate, на западноломбардски: Malgràa, Малграа) е малко градче и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Малграте · Виж повече »

Мандело дел Ларио

Мандѐло дел Ла̀рио (Mandello del Lario, на западноломбардски: Mandell, Мандел) е град и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Мандело дел Ларио · Виж повече »

Мисаля

Миса̀ля (Missaglia, на западноломбардски: Massaja, Масая) е градче и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Мисаля · Виж повече »

Мортероне

Мортеро̀не (Morterone, на западноломбардски: Murterun, Муртерун) е село и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Мортероне · Виж повече »

Моджо

Мо̀джо (Moggio, на западноломбардски: Mos, Мос) е село и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Моджо · Виж повече »

Молтено

Молтѐно (Molteno, на западноломбардски: Mültèe, Мюлтее) е малко градче и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Молтено · Виж повече »

Монтичело Брианца

Монтичѐло Бриа̀нца (Monticello Brianza, до 1971 г. само Монтичело, на западноломбардски: Muntisèl, Мунтисел) е малко градче и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Монтичело Брианца · Виж повече »

Монте Маренцо

Мо̀нте Марѐнцо (Monte Marenzo, на западноломбардски: San Paol, Сан Паол) е село и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Монте Маренцо · Виж повече »

Монтевекия

Монтевѐкия (Montevecchia, на западноломбардски: Muntevegia, Мунтаведжа) е малко градче и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Монтевекия · Виж повече »

Мерате

Мера̀те (Merate, на западноломбардски: Meràa, Мераа) е град и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Мерате · Виж повече »

Италия

Италия (Italia), официално название Италианска република (Repubblica Italiana), е държава, разположена в Южна и Западна Европа, чиято територия до голяма степен съвпада с географския регион Италия.

New!!: Леко (провинция) и Италия · Виж повече »

Имберсаго

Имберса̀го (Imbersago, на западноломбардски: Imbersach, Имберсак) е село и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Имберсаго · Виж повече »

Интробио

Интро̀био (Introbio, на западноломбардски: Intröbi, Интрьоби) е село и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Интробио · Виж повече »

Булчаго

Булча̀го (Bulciago, на западноломбардски: Bülciach, Бюлчак) е малко градче и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Булчаго · Виж повече »

Бривио

Брѝвио (Brivio, на западноломбардски: Brìvi, Бриви) е малко градче и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Бривио · Виж повече »

Барцаго

Барца̀го (Barzago, на западноломбардски: Barzach, Барцак) е малко градче и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Барцаго · Виж повече »

Барцано

Барцано̀ (Barzanò, на западноломбардски: Barzenò, Бардзено) е градче и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Барцано · Виж повече »

Барцио

Ба̀рцио (Barzio, на западноломбардски: Bars, Барс) е село и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Барцио · Виж повече »

Балабио

Бала̀био (Ballabio, на западноломбардски: Balàbi, Балаби) е малко градче и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Балабио · Виж повече »

Бозизио Парини

Бозѝзио Парѝни (Bosisio Parini, на западноломбардски: Bosìs, Бозиз) е малко градче и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Бозизио Парини · Виж повече »

Белано

Бела̀но (Bellano, на западноломбардски: Belan, Белан) е малко градче и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Белано · Виж повече »

Варена (Ломбардия)

Варѐна (Varenna, на западноломбардски: Varena, Варена) е село и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Варена (Ломбардия) · Виж повече »

Валвароне

Валваро̀не (Valvarrone; Valvaròn, Валварон) е община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Валвароне · Виж повече »

Валгрегентино

Валгрегентѝно (Valgreghentino, на западноломбардски: Carghentin, Каргентин) е малко градче и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Валгрегентино · Виж повече »

Валмадрера

Валмадрѐра (Valmadrera, на западноломбардски: la Val, ла Вал) е град и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Валмадрера · Виж повече »

Вигано

Вигано̀ (Viganò) е село и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Вигано · Виж повече »

Вердерио

Вердѐрио (Dicomano, на западноломбардски: Verdè, Верде) е община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Вердерио · Виж повече »

Веркураго

Веркура̀го (Vercurago, на западноломбардски: Vercürach, Веркюрак) е малко градче и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Веркураго · Виж повече »

Вендроньо

Вендро̀ньо (Vendrogno, на западноломбардски: Vendrogn, Вендрон) е село и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Вендроньо · Виж повече »

Гарбаняте Монастеро

Гарбаня̀те Монастѐро (Garbagnate Monastero, на западноломбардски: Garbagnàa, Гарбаняа) е село и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Гарбаняте Монастеро · Виж повече »

Гарлате

Гарла̀те (Garlate, на западноломбардски: Garlàa, Гарлаа) е малко градче и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Гарлате · Виж повече »

Галбиате

Галбиа̀те (Galbiate, на западноломбардски: Galbiàa, Галбиаа) е градче и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Галбиате · Виж повече »

Дорио

До̀рио (Dorio, на западноломбардски: Dor, Дор) е село и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Дорио · Виж повече »

Долцаго

Долца̀го (Dolzago, на западноломбардски: Dulzach, Дулцак) е село и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Долцаго · Виж повече »

Дервио

Дѐрвио (Dervio, на западноломбардски: Derf, Дерф) е малко градче и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Дервио · Виж повече »

Ерве

Ѐрве (Erve, на западноломбардски: Valderf, Валдерф) е село и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Ерве · Виж повече »

Езино Ларио

Езино Ларио (Esino Lario) е община в провинция Леко в италианския регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Езино Ларио · Виж повече »

Ело

Ѐло (Ello, на западноломбардски: El, Ел) е село и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Ело · Виж повече »

Ла Валета Брианца

Ла Валѐта Бриа̀нца (La Valletta Brianza, на западноломбардски: La Valletta Brianza, Ла Валета) е община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Ла Валета Брианца · Виж повече »

Лиерна

Лиѐрна (it и на западноломбардски: Lierna) е село и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Лиерна · Виж повече »

Ломаня

Лома̀ня (Lomagna, на западноломбардски: Lumagna, Луманя) е малко градче и община в Северна Италия, провинция Леко, регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Ломаня · Виж повече »

Ломбардия

Ломбардѝя (Lombardia; Lombardia) е италиански регион с обикновен статут в Северозападна Италия, създаден на 16 май 1970 г.

New!!: Леко (провинция) и Ломбардия · Виж повече »

Леко (град)

---- Лѐко (Lecco, на местен диалект: Lèc, Лек) е град и община в северна Италия, административен център на провинция Леко в регион Ломбардия.

New!!: Леко (провинция) и Леко (град) · Виж повече »

ИзходящIncoming
Хей! Ние сме на Facebook сега! »